Odległość ratująca życie

Na drodze bardzo ważny jest stan naszych hamulców. W sytuacji nagłego hamowania decydują centymetry. Dlatego zarówno opony jak i klocki hamulcowe muszą podlegać naszej szczególnej uwadze. Aby sprawdzić stan klocków nie musimy jechać do serwisu. Możemy wykonać to sami w warunkach domowych.

Żeby sprawdzić klocki należy ściągnąć koła i zajrzeć przez specjalny otwór, znajdujący się w zaciskach hamulcowych, w celu skontrolowania zużycia. W okładzinach znajduje się specjalny rowek. Jeżeli nie będzie on widoczny to konieczna jest wymiana klocków hamulcowych.

Więcej na: Samochodowo.pl

Pamiętajmy jednak aby nie kupować wtedy tańszych zamienników. Są one jednak mniej odporne na obciążenia mechaniczne i termiczne. Bardzo często są to produkty, które nie spełniają ogólnie przyjętych norm. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie swoim i innych to nie nie powinniśmy montować takich produktów. Tym bardziej, że ich żywotność jest krótka, dlatego w niedługim czasie znów konieczna będzie wymiana. Wtedy nasz wybór nie będzie miał najmniejszego sensu.