TTTT

Hamulce hydrauliczne shimano

Istnieje wiele rodzajów hamulców. Jednymi z najbardziej powszechnych są hamulce tarczowe. Dzielą się one na mechaniczne oraz hydrauliczne.                      W mechanicznych hamulec jest uruchamiany przez stalową linkę, w hamulcach hydraulicznych przez płyn hamulcowy. Przed zakupem, warto posiąść tę podstawową wiedzę.

Hamulce hydrauliczne Shimano

Hamulce hydrauliczne Shimano gwarantują znacznie bardziej komfortowe użytkowanie niż w przypadku hamulców mechanicznych. Firma już od dłuższego czasu nie zajmuje się z resztą produkcją tych drugich. Stawia na jakość i wygodę. Hamulce hydrauliczne Shimano są co prawda kosztowniejsze i trudniejsze w serwisowaniu (często wymagają specjalistycznych zestawów serwisowych), natomiast ich popularność stale rośnie.

Do jakich warunków się nadają?

Hamulce te, sprawdzają się szczególnie w rowerach górskich przeznaczonych do zjazdu. Hamulce hydrauliczne Shimano są niezawodne, doskonale nadające się do warunków leśnych. Nie straszne im błoto oraz deszcz. Cieszą się także stosowną modulacją – siła hamowania dopasowana jest do aktualnych potrzeb.